Trend Micro, dünya genelinde Bulut İş Yükü Güvenliği Pazar Payı sıralamasında Üst Üste beşinci kez 1.sırada yer aldı


IDC tarafından hazırlanan Dünya Genelinde Bulut İş Yükü Güvenliği Pazar Payı raporu, Trend Micro’nun dünya genelinde elde ettiği gelir ve pazar payı açısından lider konumda olduğunu gösteriyor

 Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Trend Micro, en yakın rakibinin iki katından fazla pazar payıyla bulut iş yükü güvenliği pazarındaki lider konumunu açık ara korudu. IDC’nin “Dünya Genelinde Bulut İş Yükü Güvenliği Pazar Payı 2022: Dönüşen Pazar Görünümü” (Worldwide Cloud Workload Security Market Shares, 2022: A Shifting Landscape) başlıklı rapor, bulut iş yükü güvenliğine yönelik talepteki artışı ortaya koyuyor. Rapora göre Bulut iş Yükü Güvenliği Pazarı, bir önceki yıla göre yüzde 27 artarak 2,6 milyar dolara ulaştı. Trend Micro’nun bulut teknolojilerine yönelik çözümlerden elde ettiği gelirin en yüksek pazar payına sahip ikinci ve üçüncü satıcıların toplamından daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

Trend Micro COO’su Kevin Simzer, “Trend Micro olarak buluttaki dönüşüm potansiyelini ve bu büyüyen saldırı yüzeyini güvence altına alma ihtiyacını erken aşamada fark ettik. Bugün yüzde 16’lık pazar payımızla, tehdit istihbaratımızın kapsamına ve müşteri tabanımızın coğrafi çeşitliliğine yaklaşabilen başka bir rakibimiz yok. Şu an için en büyük hedefimiz nerede olursa olsun müşterilerimizin verilerini koruyabilmelerine olanak tanıyan, sorunsuz bir şekilde kullanabilecekleri bulut güvenliği çözümleri sunmak” dedi.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri ve Orta Asya Bulut Çözümleri İş Geliştirme Müdürü Burak İnce, “İşletmeler görev kritik uygulamalarını ve iş yüklerini bulut ortamına taşımaya devam ediyor. Ancak yeterli güvenlik önlemi almayan işletmeler iş sürekliliğinin sekteye uğraması ya da verilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi gibi risklerle karşı karşıya kalabiliyor. Trend Micro olarak sunduğumuz ileri düzey güvenlik çözümleriyle işletmelerin verilerini her ortamda güvende tutmalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

İşletmeler, görev açısından kritik uygulamalarını ve iş yüklerini bulut ortamlarına taşıdıkça, iş kesintilerine ve veri hırsızlığına daha fazla maruz kalma riskiyle karşı karşıya kalıyor. Diğer taraftan IDC’nin raporu, konteynerlerin artan popülaritesi ve buna eşlik eden tek parçalı (monolitik) mimariden mikro hizmet mimarisine geçişin de hızla ortaya çıkan bir risk faktörü olduğunu vurguluyor.

Bu artan karmaşıklık bağlamında Trend Micro, merkezi bir platformdan yönetilebilen her ortamdaki veriler için güçlü koruma, tespit ve müdahale sunma misyonuna bağlı kalmaya devam ediyor.

Trend Micro’nun tamamen buluta özgü platformu Trend Vision One, güvenlik Operasyonu ekiplerinin tehdit sinyallerine öncelik vermesine, üretkenliği artırmasına ve e-postalar, uç noktalar, ağlar, sunucular ve bulut altyapısı genelindeki tehditleri hızla kontrol altına almasına olanak tanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir