Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi başladı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği kapsamında düzenlenen Take Off İstanbul Memleketler arası Teşebbüs Tepesi bugün başladı. Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yürütücülüğünde bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Take Off İstanbul 62 ülkeden 75 girişimciyi; 35 mentor, 29 yatırımcı ve 23 kurumla bir ortaya getiriyor. 

Türkiye’den ve dünyadan geleceğe istikamet veren teknoloji başkanlarını, çok uluslu şirketleri ve teşebbüs ekosisteminin tüm paydaşlarını bir ortaya getiren Take Off İstanbul, Take Off Bakü’den sonra 2022 yılında gerçekleşen ikinci tepe oluyor.  

Zirve şimdiye kadar birçok ülkeden 500’den fazla davetli teşebbüse, 100’ü aşkın konuşmacıya, ekosistemin en güzel yatırımcılarına ve saygın 85 kurumdan çok sayıda profesyonele mesken sahipliği yaparak 4 yıl içerisinde bölgeye ve girişimcilere kıymet katan değerli bir girişimcilik aktifliği haline geldi. Beşinci yılında büyüyerek devam eden tepe İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 25-27 Ekim müddetince devam edecek.

ÜÇ GÜN BOYUNCA DOPDOLU BİR PROGRAM…

Take Off İstanbul Milletlerarası Teşebbüs Doruğu birinci gününde büyük bir ilgiyle başladı. T3 Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Gürbüz’ün açılış konuşması ile başlayan aktiflik Aselsan CEO’su Prof. Dr. Haluk Görgün’ün “Türkiye ve dünyada ileri teknoloji girişimciliği ”sunumu ile devam etti. Gün boyunca dikkat çeken sunumlar ve paneller ile devam edecek olan aktiflikte Lale Can Gözübüyük “Plug And Play” Startup ekosistemine katkılar,  BORN2GLOBAL’den JongKap Kim “Startuplar için global işbirliği ve genişleme stratejileri”, BOOTUP VENTURES’dan Michael Meisterling “ABD pazarına girmek için SV kullanma” sunumları ile yer alacaklar.

Üç gün boyunca dopdolu bir içerik ile devam edecek olan Take Off İstanbul Memleketler arası Teşebbüs Tepesi 27 Ekim, Perşembe akşamı sona erecek.

ULUSLARARASI ARENADA TEŞEBBÜSLERİ TANITMA FIRSATI

Türkiye’nin teknoloji teşebbüsleri için bölgesel bir merkez olma gayesine yönelik değerli bir tepe olan Take Off Teşebbüs Tepesi, yerli ve yabancı girişimcileri yatırımcılarla bir ortaya getiriyor. Yurt dışından ve yurt içinden müracaatların alındığı teşebbüs doruğunda girişimcilere nakit ödül, B2B Görüşmeler ve yatırım görüşmeleri başta olmak üzere birçok özel imkânlar sağlıyor. İştirakçilere teknoloji teşebbüslerinde fırsatlar sunan aktiflik, birebir vakitte iştirakçilere ünlü girişimcileri canlı dinleme imkânı da sağlıyor. 

Türkiye’nin Orta Doğu, Kuzey Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Güneydoğu Asya ve Avrupa bölgelerinde bulunan teknoloji teşebbüslerinde yatırımcılar için merkezi bir pozisyonda olması ile dikkat çeken tepede, memleketler arası güçlü teşebbüslere, mentorlara ve kurumsal firmalara medeniyetlerin beşiği İstanbul mesken sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir