Manisa’da pavyonda çalışan garson: Yurttan çıkarılan kızlar maddeye alıştırılıp pavyona getiriliyor

12 yaşındayken iki kişinin cinsel saldırısına uğradıktan sonra yurda yerleştirilen ve devlet korumasındayken pavyonda çalıştırılan kız çocuğunun haberinin akabinde  Manisa’da pavyonlarda çalışan, ekonomik kriz nedeniyle ailesiyle kentten ayrılan Cafer* isimli eski garson, “Yurttan çıkarılan kızlar hususa alıştırılıp pavyona getiriliyor” bilgisini aktardı.

TIKLAYIN | 12 yaşında istismara uğradı, müdafaa altındayken pavyonda çalıştırıldı, artık kayıp

Didem isimli kızı kayıp olan anne Hümeyra, “Müdür bey bana Manisa’daki sorunun kent içinde ve etrafında yer alan altmış beşe yakın pavyon/gece kulübü olduğunu, pavyonlar kapatılmadığı sürece Manisa’da sıkıntıların devam edeceğini söyledi” dedi.

Kısa Dalga’dan Hale Gönültaş’ın haberine nazaran garson Cafer, Manisa Çocuk Yuvası’ndan kız çocukları ile lokal halktan birtakım bireylerin toplumsal medya üzerinden temas kurduğunu söyledi.

Çocukların evvel uyuşturucu hususa alıştırıldığını kaydeden Cafer, “Çocukların telefonları alınır. Dışarı ile bağlantıları yoktur. O denli dik başlılık falan yapamazlar. Zati halleri de yoktur. Tüm gün uyurlar. Gece çıkarlar masalara. Esasen bilen geliyor. Kaldıkları yer pavyonun yakınındadır. Kırsaldaki pavyonlarda avluda bir odada kalırlar.” tabirini kullandı.

Cafer şunları kaydetti:

“Zaten, pavyona bir bayan geldiğinde işverenler ilgili yerlere bayanın kimlik bilgilerini verir. Bu mecburilik. Bunu yapıyorlar. Çocukları çalıştıran pavyonların özel odaları vardır. Olur da baskın olursa diye çocukların geçirilecekleri koridor oluyor. Kontrol yapılıyor lakin o denli baskın üzere olmaz pek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir