Eşini öldüren Sibel’in cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığına ilişkin rapor alınacak

Olay, geçen yıl Ekim ayında Odunpazarı ilçesinde meydana geldi. Tahir ve Sibel Yıldız çifti ortasında çıkan tartışma, hengameye dönüştü. Hengame sırasında Sibel Yıldız, kocası Tahir Yıldız´ı göğsünden bıçaklayıp, kaçtı. Komşuların ihbarıyla adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Gelen ambulansla Eskişehir Kent Hastanesi’ne kaldırılan Tahir Yıldız, kurtarılamadı. Olayın akabinde polis tarafından yakalanıp gözaltına alınan Sibel Yıldız, çıkarıldığı mahkemece `kasten öldürme´ hatasından tutuklandı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının akabinde hazırlanan iddianame ile Sibel Yıldız hakkında ‘eşi taammüden öldürmek’ cürmünden Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Bugün görülen davanın birinci duruşmasında tutuklu sanık Sibel Yıldız hazır bulundu. Yıldız yaptığı savunmasında olay günü eşiyle boşanma konusu için tartıştıklarını belirterek, “Eşimin olay tarihinde uzaklaştırması vardı. Olay günü de tartıştık. Eşim meskene öteki erkekler alıyordu. Beni o erkeklere pazarlıyordu. Son doğurduğum çocuğun da babası esasen eşim değildi. Ancak kim olduğunu bilmiyorum. Ben bu münasebetlere kendi isteğimle girmedim. Eşimden boşanmak istedim lakin beni çocuklarımı göstermemekle tehdit etti. Bunun üzerine ben konuttan çıkıp ailemin yanına gittim. Akşam tekrar geri geldim. Eşimle boşanma sebebiyle tartıştık. Eşim tartışma sırasında bıçağı aldı. Ben bıçağı onun elinden almaya çalışırken bıçak ona denk geldi. Onun elinden bıçağı ben aldım. Eşime bir kez sol göğüs kısmından bıçak darbesi vurdum. Apar topar pansuman yaptırmaya gittim. Sonra da eşime yardım etmek için ambulans çağıracaktım ancak eşimi konutta bulamadım” dedi.

MAKTÜLÜN KARDEŞİ DE SANIĞA ALDATMAKLA SUÇLADI

Tahir Yıldız’ın kardeşi A.K., “Olay öncesinde kardeşimle sanık ortasında kardeşimi aldatması nedeniyle sık sık tartışma yaşanıyordu. Benim telefonumdan da sanık daha öncesinde birkaç erkekle telefonla konuşmuştu. Ben hatta sanıkla bu nedenle sorun yaşayıp şikayetçi oldum. Ama ağabeyimle sorun yaşamasınlar diye şikayetimden vazgeçmiştim” dedi.

Tahir Yıldız’ın öteki kardeşi D.S. ise, “Ben olaydan üç hafta evvel kardeşimle telefonla konuştuğumda eşiyle tartıştıklarını, sanığın gebe olduğunu, çocuğun kendisinden olmadığını, konutta kendisi yokken diğerlerini meskene aldığını ve bu nedenle tartıştıklarını söylemişti. Şikayetçiyim” dedi.

AKIL SIHHATİ TESPİTİ İÇİN RAPOR İSTENDİ

Mahkeme heyeti sanığın duruşmadaki tabirleri nedeniyle İsimli Tıp Kurumu’na sevk edilerek, cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığına ait rapor alınmasına ve tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir